تبلیغات
Ž - مطالب اردیبهشت 1396
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396

آیا دمنوش های گیاهی برای سلامتی ضرر ندارند؟

   نوشته شده توسط: نویسنده Ž    مفیدستان:

آیا دمنوش های گیاهی برای سلامتی ضرر ندارند

داروهای گیاهی فایده نداشته باشند, حداقل ضرر ندارند این تصور خیلی از ما درباره دمنوش های مختلفی است که قدیمی ترها وقتی به مشکل جسمی بر می خوردند به سراغ شان می رفتند


چند سالی است که استفاده مکرر از آنها دیگر پیر و جوان نمی شناسند و اقبال کم نسل های جدید به محصولات گیاهی به حدی زیاد شده که آنها پای شان را به کافه ها هم باز کرده اند اما واقعا دمنوش ها که خیلی های شان خاصیت دارویی دارند، عصاره ای از مواد سراسر مفیدند و نمی توانند عوارض جانبی داشته باشند؟ حرف هایی که اخیرا بعضی از پزشکان می زنند باعث می شود مجبور باشیم برای جواب دادن به این سوال از باورهای قدیمی تا حد زیادی دست بکشیم. سید مورید علویان فلوشیپ گوارش و کبد و متخصص بیماری های داخلی یکی از همین پزشکان است و توصیه هایی در مورد استفاده از گیاهان با خواص دارویی دارد.
به نظر می رسد در حال حاضر تب استفاده از داروهای گیاهی در جامعه ایرانی به وجود آمده است؛ آیا این تب می توانند آسیب زننده باشد؟
– برای ما که در زمینه بیماری های کبدی کار می کنیم این موضوع باعث شده زنگ خطرهایی بشنویم و مجبور باشیم هشدار بدهیم چرا که تاثیر رواج استفاده از گیاهان دارویی با هدف درمان با نوشیدن دمنوش های آنها به عنوان یک عادت بر کبد مردم کاملا قابل مشاهده است و خطراتی که مصرف بی ضابطه برخی از آنها بر سلامتی مردم دارد کاملا جدی است. بنابراین ما باید این باور غلط مردم را اصلاح کنیم که داروهای گیاهی خلاف داروهای شیمیایی که عوارض زیادی دارند، بدون عارضه هستند و کاملا بی خطر محسوب می شوند.
دمنوش های مظلوم نما
باید به مصرف کننده ایرانی که این روزها اشتیاق زیادی به داروهای گیاهی نشان می دهد، خبر داد که داروهای گیاهی هم مانند داروهای شیمیایی عوارضی دارند و از قضا این عوارض می توانند خطرناک تر هم باشند و در مواردی حتی منجر به مرگ مردم هم بشوند. نکته دیگر این است که خیلی از داروهای شیمیایی که مردم به دلیل شیمیایی بودن از آنها ترس دارند، ریشه گیاهی دراند، چرا که طب امروز برخاسته از طب قدیم است.
عوارض این داروها چطور می تواند خطرناک تر باشد؟
– از این جهت که عوارض داروهای شیمیایی به دلیل مشخص بودن فرمول شان و آزمایش هایی که به طور مشخص روی هر کدام از آنها انجام شده تا حد زیادی قابل پیش بینی هستند و پزشکی که یک دارو را تجویز می کند، علم مواجهه با عوارض آن را هم دارد اما وقتی یک داروی گیاهی که از سوی بیماران استفاده می شود و آنها بعد از مواجهه با عوارض آن به پزشک مراجعه می کنند، او اولا به درستی نمی داند که چه اتفاقی افتاده و ضمنا راه های جلوگیری از بروز عوارض یا متوقف کردن آنها را هم به درستی نمی داند و نیاز دارد که تلاش بیشتری بکند و آزمایش های مختلفی تجویز کند تا بفهمد مشکل از کجاست.
ضمن این که خیلی از مردم داروهای گیاهی را از محل مناسب تهیه نمی کنند و معلوم نیست عطاری که این گیاه را در اختیارشان گذاشته آن را با چه چیزهای دیگری مخلوط کرده و همین موضوع هم مزید بر علت می شود و پزشکان به سختی می توانند اتفاقی که افتاده را تشخیص بدهند و مدیریت کنند.
خب با توجه به این که مردم علاقه زیادی به مصرف داروهای گیاهی دارند، راه حل بهتر این نیست که پزشکان علم بیشتری نسبت به آنها کسب کنند تا این که به مردم بگویند مصرف نکنید؟
– اولا که گرایش طب سنتی هم در میان دانش آموختگان پزشکی وجود دارد که داروهای گیاهی تجویز می کنند و خودشان بر میزان مصرف و محل تهیه آنها نظارت دارند اما اگر توقع داشته باشیم همه پزشکان و علم پزشکی به این سمت برود، به نوعی توقع داریم که یک برگشت به عقب صورت بگیرد. همان طور که گفتم پزشکی ادامه همان طب سنتی است. اصولا علوم در امتداد هم هستند و به همین دلیل هم بسیاری از داروهایی که به صورت صنعتی تولید می شوند ریشه گیاهی دارند.
مگر الان از دانشمندان فیزیک توقع می رود که فیزیک سنتی را هم یاد بگیرند؟ قطعا نه؛ چون دستاوردهای دانشمندان در طول تاریخ در زمینه علم فیزیک در امتداد هم بوده است. علم پزشکی هم در ادامه دانشی بوده که در قرون گذشته به دست آمده و صرفا مدرن تر و موثرتر شده است. بنابراین مردم نباید فکر کنند که طب سنتی چیزی جدا از طب مدرن است و خلاف جهت آن می تواند حرکت کند.
دمنوش های مظلوم نما
آیا نمونه های مشخصی از آسیب های وارد شده بر بدن افراد به دلیل استفاده از گیاهان دارویی، گزارش شده؟
– من یک لیستی از داروهای گیاهی دارم که تجربه چندین ساله فعالیتم نشان می دهد که مصرف بی رویه آنها بیشترین فراوانی را بین مردم دارد، به تبع بیشترین آسیب را هم می رساند. یکی از آنها جوشانده گل گاوزبان است که حتما می دانید رواج خیلی زیادی بین مردم دارد و خیلی از ما وقتی سرما خورده ایم یا روز سختی به لحاظ استرس و فشار داشته ایم از آن استفاده می کنیم.
من خودم هم بعضا یک فنجان از آن می نوشم اما متاسفانه مصرف زیاد آن باعث آسیب های جدی به کبد می شود چرا که این جوشانده هنگامی که در کبد تجزیه می شود، آل کالوئیدهایی آزاد می کند که مقدار زیاد آنها می تواند عوارض کبدی جدی به وجود بیاورد. حتی در مواردی می تواند منجر به زردی یا یرقان بشود. همان طور که احتمالا می دانید مسئولیت تجزیه داروها و تنظیم میزان تاثیرشان در خون بر عهده کبد است و گل گاوزبان جزو داروهایی است که مصرف آن در عملکرد آنزیم های کبدی مشکل ایجاد می کند. از طرفی این گیاه باعث افزایش فشار خون می شود و در بیمارانی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، ممنوعیت مصرف دارد.
یکی دیگر از داروهای گیاهی که آن هم مصرف بالایی از سوی مردم دارد و این میزان مصرف بر سلامتی شان تاثیر سوء می گذارد عرق کاسنی است. مصرف کم این عرق خاصیت آنتی اکسیدان دارد، همان طور که میوه ها و سبزیجات چنین اثری دارند اما مصرف زیاد این عرق هم می تواند مانند گل گاوزبان در آنزیم های کبدی اختلال ایجاد کند.
همچنین گیاهانی مانند سنبل، نعنا، شمعدانی، اکالیپتوس و پونه. همین پونه در صنایع برای تولید حشره کش ها استفاده می شود و استفاده زیاد از آن در افراد می تواند به سلامتی آنها صدمه بزند و ترکیب آن با برخی دیگر از دمنوش ها می تواند موجب سقط جنین بشود. ضمنا این را هم باید بگویم که خیلی از این دمنوش ها به تنهایی عرضه نمی شوند و با گیاهان دیگر مخلوط هستند؛ گیاهانی که نه مصرف کننده می داند چه چیزی هستند و نه پزشکان در مواجهه با فرد آسیب دیده می توانند مشکلش را تشخیص بدهند.
در مورد گیاهان دارویی که بومی ایران نیستند و اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده اند مانند جینسینگ هم شواهدی وجود دارد؟
– این گیاه شاید در بازار ایران تازگی داشته باشد اما برای پزشکان شناخته شده است. ما می دانیم که به عنوان مثال این دارو در بیمارانی که پیوند داشته اند می تواند موجب پیس زدن پیوند بشود، اما آیا داروخانه ها هنگام ارائه قرص جنسینگ نسخه می خواهند؟ نظارتی بر عرضه این محصول در عطاری ها وجود دارد؟ متاسفانه خیر.
آیا با افزایش وراج استفاده از داروهای گیاهی، افزایش محسوسی هم در میزان ابتلا به مشکلات کبدی احساس کرده اید؟
– برای این که ما بتوانیم به این سوال به صورت علمی جواب بدهیم باید یک تحقیق کامل در این زمینه بشود اما اگر بخواهم بنا به تجربه ام جواب بدهم باید بگویم که بله، در سال های اخیر وقتی خیلی از کسانی را که به نارسایی کبدی دچار هستند بررسی می کنیم، می بینیم که این اتفاق یا بر اثر استفاده از داروهای بدنسازی برای شان افتاده است یا مشکل شان ناشی از مصرف بیش از اندازه گیاهان دارویی بوده است. برای همین اعتقاد دارم که باید در این زمینه تا جایی که می شود، هشدار بدهیم.
به نظر می رسد هشدار دادن کافی نیست. آیا نباید برای عرضه داروهای گیاهی هم مانند داروهای صنعتی ضابطه ای وجود داشته باشد؟
– دقیقا همین طور است. اساسا برای هر کاری که به نوعی با سلامت مردم در ارتباط است باید ضوابط تعیین بشود اما شخصا اعتقاد دارم که اراده ای برای این کار وجود ندارد. از طرفی مردم تحت تاثیر تبلیغات فکر می کنند برای تمامی مشکلات آنها در عطاری ها راه حلی وجود دارد و از طرف دیگر شاهد نظارت بر عملکرد آنها نیستیم.
از طرفی گفتن این حرف و اعتراض به استفاده بی ضابطه از گیاهان دارویی در فرهنگ امروز جامعه ما هزینه دارد و به نوعی شنا کردن خلاف مسیر آب است چرا که افراد فورا متهم به سودجویی و غرب زدگی و البته غفلت از دانش بومی می شوند اما من وظیفه خودم می دانم که از مردم خواهش کنم که اگر هم می خواهند داروی گیاهی مصرف کنند اولا حد آن را رعایت کنند؛ ثانیا در مورد تداخلات دارویی آنها با پزشک مشورت کنند. ضمن این که از مراکز معتبر اقدام به خرید این داروها کنند. مردم باید در نظر داشته باشند که اینها هم مانند داروهای صنعتی، دارو هستند و باید در موردشان احتیاط کرد.
داروهای تان را قاطی نکنید
داروهای گیاهی هم باید تجویز بشوند و همان طور که یک پزشک هنگام تجویز داروهای شیمیایی، به وضعیت بدن بیمار و مشکلات دیگر او توجه می کند، کسی که گیاه دارویی مصرف می کند هم باید حواسش باشد که کدام گیاهان با شرایطش جور در نمی آید. شما هم هر کدام از شرایط زیر را دارید، گیاهان دارویی ممنوعه ای برای تان وجود دارد. این هم دیگر گفتن ندارد که اگر باردار هستید یا قصد بارداری در آینده نزدیک را دارید، هیچ کدام از گیاهان دارویی را بدون مشورت با پزشک مصرف نکنید.
پونه:
این یکی از گیاهان دارویی است که پزشکان زیادی را شاکی کرده است. آنها می گویند مصرف بی رویه این دارو و در مواقع غیر ضروری می تواند موجب آسیب کبدی شدید شود؛ پس اگر سابقه بیماری کبدی در خانواده دارید، خیلی به پونه علاقه نشان ندهید.
برگ سنا:
این دارو جزو آنهایی است که فعالیت روده ها را زیاد می کند اما مصرف بیشتر از هفته ای یک بار برگ سنا، تنبلی روده را برای تان به ارمغان می آورد.
شیرین بیان:
این دارو برای کسانی که دیابت دارند ممنوع است. همچنین کسانی که داروهای تقویت ایمنی استفاده می کنند یا هر مشکل مربوط به خود ایمنی دارند یا تجربه پیوند عضو پشت سر گذاشته اند نباید دور و بر شیرین بیان پیدایشان بشود.
بابونه و زنجبیل:
اگر با تجویز پزشک آسپرین یا داروهای انعقادی مانند وارفارین مصرف می کنید نباید به سمت بابونه بروید.


رازک و شنبلیله:
این داروها برای کسانی که مشکلات هورمونی دارند به کلی ممنوع هستند. مصرف بدون تجویز آنها به دلیل داشتن اثرات بالقوه استروژنی می تواند به سرطان های هورمونی مثل سرطان پستان و آندومتر منجر شود.
منبع:سلامتلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب آیا دمنوش های گیاهی برای سلامتی ضرر ندارند؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آیا دمنوش های گیاهی برای سلامتی ضرر ندارند؟
http://mofidestan.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%af%d9%85%d9%86%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%af%db%8c%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c-%d8%b6%d8%b1%d8%b1-%d9%86%d8%af%d8%a7/


پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396

تبدیل فایل به PDF با استفاده از تلگرام

   نوشته شده توسط: نویسنده Ž    مفیدستان:

اگر نیازمند تبدیل فایل‌های خود به فرمت PDF هستید دیگر نیازی به طی کردن مراحل مختلف از طریق رایانه نیست. هم‌اکنون قصد داریم به معرفی روشی ساده بپردازیم که می‌توانید با بهره‌گیری از آن از طریق تلگرام فایل‌های Word و همچنین فایل‌های عکس خود را به PDF تبدیل کنید.

این کار از طریق رباتی به نام To PDF انجام می‌گیرد. برای دسترسی به این ربات، عبارت زیر را در محیط چت با خودتان یا دوست‌تان و یا حتی یکی از گروه‌ها، ارسال نمایید:


@topdf_bot


اکنون لینک آن را لمس نمایید.


یا این که در مرورگر اینترنتی خود وارد لینک زیر شوید:


http://telegram.me/topdf_bot


پس از باز شدن صفحه در مرورگر، به طور خودکار اپلیکیشن تلگرام باز شده (ترفندستان) و صفحه‌ی مربوط به ربات نمایان می‌شود.


همچنین می‌توانید نام این ربات را در قسمت Search، جستجو نمایید.

اکنون دکمه‌ی Start را انتخاب کنید تا ربات راه‌اندازی شود.
حالا (ترفندستان) کافی است فایل خود را در قالب یکی از فرمت‌های زیر برای ربات ارسال کرده یا فوروارد کنید:


.doc, .docx, .odt, .txt, .jpg خواهید دید که پس از چند لحظه فایل PDF آماده‌شده برای‌تان ارسال خواهد شد.
همچنین اگر برای این ربات یک فایل PDF ارسال کنید می‌توانید آن را در قالب یک فایل تصویری دریافت کنید.

Kasra

Kasra

کسری مقبلی؛ موسس و مدیر ارشد اجرایی ترفندستان. علاقه‌مند به فناوری و ترفندهای فناوری!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دانلود نرم افزار تبدیل فایل به …تبدیل فایل های به اسناد ، متن واضح، تصویر، فایل یا فلش دانلود تبدیل به …نرم افزار کاربردیآفیسدانلود نرم افزار تبدیل و عکس به متن با پشتیبانی از زبان فارسی دانلود نرم افزار تبدیل دانلود نرم افزار برنامه ای عالی برای تبدیل فایل های فارسی متون و تصاویر به دانلود تبدیل فایلهای به با نرم افزار …تبدیلفایلهایبهتبدیل فایلهای به با نرم افزار دانلود اختصاصی از سرزمین دانلودآموزش تبدیل به بدون نرم افزارآموزش تبدیل به بدون نرم افزار یکی از پرکاربردترین فرمت های امروزی استنرم افزار قدرتمند تبدیل فایل به با …نرم افزاری رایگان و کامل جهت تبدیل فایل های به که دارای سرعت تبدیل بالا و قادر ، سرویس جدید پرشین‌گیگشبکه تحویل محتوا تضمین ارائه‌ی سریع‌ترین سرعت دانلود ممکن با استفاده از آخرین دانلود نرم افزار تبدیل اسناد …نرم افزار اسناد اسکن شده را به فایل های ، ، ، ، ، و تبدیل می دانلود – نرم افزار ساخت و …پی دی اف نرم افزاری منحصر به فرد برای ساخت فایل های از تمامی انواع فایل های قابل تبدیل به • دانلود رایگانتگ های مطالبدانلود تبدیل پی دی اف به ورد نام ابزار تبدیل سریع فرمت به اسناد دانلود نرم افزار تبدیل فایل به فرمت های تبدیل فایل های به اسناد ، متن واضح، تصویر، فایل یا فلش دانلود تبدیل به متن … آفیس دانلود نرم افزار تبدیل و عکس به متن با پشتیبانی از زبان فارسی تبدیل به ۸۰۰۴۶ نرم افزاری عالی برای تبدیل فایل های فارسی متون و تصاویر به فرمت های معروف دانلود تبدیل فایلهای به با نرم افزار تبدیلفایلهای دانلود تبدیل فایلهای به با نرم افزار آموزش تبدیل به بدون نرم افزار آموزش تبدیل به بدون نرم افزار یکی از پرکاربردترین فرمت های امروزی است نرم افزار قدرتمند تبدیل فایل به با نرم افزاری رایگان و کامل جهت تبدیل فایل های به که دارای سرعت تبدیل بالا و قادر ساختن تا ، سرویس جدید پرشین‌گیگ شبکه تحویل محتوا تضمین ارائه‌ی سریع‌ترین سرعت دانلود ممکن با استفاده از آخرین تکنولوژی دانلود نرم افزار تبدیل اسناد اسکن شده به نرم افزار اسناد اسکن شده را به فایل های ، ، ، ، ، و تبدیل می کند دانلود نرم افزار ساخت و تبدیل … پی دی اف نرم افزاری منحصر به فرد برای ساخت فایل های از تمامی انواع فایل های قابل پرینت تبدیل به • دانلود رایگان تگ های مطالب دانلود تبدیل پی دی اف به ورد نام ابزار تبدیل سریع فرمت به اسناد مایکروسافت

مطلب تبدیل فایل به PDF با استفاده از تلگرام در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :تبدیل فایل به PDF با استفاده از تلگرام
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%a8%d8%af%db%8c%d9%84-%d9%81%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a8%d9%87-pdf-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/


پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

چگونه کمتر غذا بخوریم؟

   نوشته شده توسط: نویسنده Ž    مفیدستان:

فریب بدن برای کم خوردن با ۱۰ ترفند کوچک که موثر هستند

eating

یکی از مشکلات اصلی در مسیر لاغری عدم توانایی کنترل اشتهاست و این موضوع باعث خوردن در شرایطی میشود که شاید واقعاً گرسنه نباشیم و اگر نخوریم مشکلی پیش نیاید!

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ فریب بدن برای کم خوردن راه حل مناسبی برای حرکت به سمت کاهش وزن و لاغری است. کاهش وزن احتمالا آرزوی خیلی‌ها است و هر سال میلیون‌ها (اگر نگوییم میلیاردها) نفر در سراسر دنیا عزم‌شان را برای آن جزم می‌کنند. شاید این اغراق‌آمیز به نظر برسد، اما به احتمال خیلی زیاد حقیقت دارد. منظورم این است که آدم‌ها از خوردن برای زنده ماندن به زنده ماندن برای خوردن رسیده‌اند. بعضی آدم ها موفق می‌شوند اشتهایشان را کنترل کنند؛ اما بعضی دیگر چندان در این زمینه موفق نیستند.

نگران نباشید: هنوز راه‌های بسیاری برای محدود کردن اشتها وجود دارد و نه، شما گرسنگی نمی‌کشید، قول می‌دهم. تمام کاری که باید بکنید این است که بدن‌تان را فریب بدهید تا کم‌تر بخورد. ما ۱۰ بهترین ترفند کوچک برای فریب بدن برای کم خوردن را جمع‌آوری کرده‌ایم که با انجام‌شان می‌توانید هورمون‌های گرسنگی‌تان را مهار کنید.

در ادامه فریب بدن برای کم خوردن را با ۱۰ ترفند کوچک که موثر هستند با هم مرور می کنیم:

۱. آب بیش‌تری بنوشید.

این احتمالا آسان‌ترین ترفند است. آب فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و یکی آنها این است که می‌تواند به ما احساس سیری بدهد. بهترین شیوه‌ی به کار بستن این ترفند این است که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از یک وعده‌ی غذایی اصلی (صبحانه، نهار، یا شام)، ۴ تا ۶ لیوان آب بنوشید تا معده‌تان فقط برای غذایی که باید بخورید جا داشته‌باشد. می‌خواهید بدانید بهترین بخش آن کدام است؟ آب اصلا کالری ندارد. شگفت‌انگیز است، این‌طور نیست؟

۲. از بشقاب‌های کوچک‌تر استفاده کنید.

بسیاری از آدم‌ها فکر می‌کنند این ترفند جواب نمی‌دهد، اما ما می‌گوییم این آدم‌ها فقط سعی نمی‌کنند. نکته‌ی این ترفند آن است که بدن‌تان را شرطی کنید تا فکر کند دارد یک بشقاب کامل غذا می‌خورد. آدم‌ها لحظه‌ای که یک منبع غذا را می‌بینند، تمایل دارند بشقاب‌شان را پر کنند، پس چرا بشقاب را کوچک‌تر نکنیم و هم‌چنان در نهایت سیر شویم؟

۳. از منبع غذا دور بمانید.

دیدن غذا کافی است تا ما را وادار کند بخواهیم بخوریم، حتی اگر واقعا گرسنه نباشیم. این در میهمانی‌ها و رستوران‌های بوفه، یعنی جاهایی که غذا به معنای کلمه از روی میزها سرازیر است، کاملا دردسرساز است. کاری که می‌توانید بکنید این است که غذا را بردارید، برشد و بروید. این مانند یک شعر است: غذا نبینید؛ غذا نخورید.

۴. غذایتان را بیش‌تر بجوید.

حسگر اشتهای معده‌ی ما خوب نیست و کمی طول می‌کشد تا به ما علامت بدهد خوردن را متوقف کنیم. تا زمانی که معده این کار را بکند، ما نصف پیتزا را خورده‌ایم. بیش‌تر جویدن غذا شما را قادر می‌سازد قبل از این‌که سراغ لقمه‌ی بعدی بروید، برای خوردن لقمه‌ی فعلی وقت بیش‌تری صرف کنید. این معده‌ی ما را قادر می‌سازد به خوبی به بدن اعلام کند سیر شده‌است، بدون این‌که پرخوری کند. بنابراین نه‌تنها کم می‌خوریم، بلکه برای همه پیتزای بیش‌تری وجود دارد!

۵. اول سبزیجات بخورید

سبزیجات منبع خوبی برای تمام چیزهای سالم و خوب دنیا است. یکی از این چیزهای سالم و خوب فیبر است، و اتفاقا فیبر برای مهار اشتها فوق‌العاده است. این مانند آب عمل می‌کند، چون باعث می‌شود احساس سیری کنیم حتی اگر فقط چند لقمه از آن بخوریم. هم‌چنین برای هضم نیز خوب است، اگر بدانید منظورم چیست.

۶. تنقلات یا شیرینی نخرید.

تنها منظره‌ی تنقلات و شیرینی کافی است تا حس “من غذا می‌خواهم” را در ما ایجاد کند و ما نمی‌توانیم مقاومت کنیم. تنقلات و شیرینی از نظر دیداری جذاب هستند و سبب ترشح بزاق می‌شوند، و هرچه بیش‌تر آنها را ببینیم، مقدار بیش‌تری از آنها را می‌خوریم – اما این خوراکی‌ها کالری بیهوده‌ی بسیار بالایی دارند. حذف تنقلات و شیرینی از یخچال یا کابینت خوراکی‌ها باعث می‌شود اشتهایتان را بیش‌تر کنترل کنید.

۷. با آدم‌ها صحبت کنید.

صحبت با آدم‌ها هنگام خوردن به محدود کردن اشتها کمک می‌کند. درست مانند ترفند “جویدن”، صحبت کردن باعث گذر زمان می‌شود و به این طریق معده‌مان می‌تواند به درستی تشخیص دهد هنوز گرسنه است یا سیر شده‌است. تا زمانی که گفت‌وگو درباره‌ی آخرین قسمت “بازی تاج و تخت” را تمام کنید، آن‌قدر سیر خواهیدشد که باقی‌مانده‌ی غذا را بگذارید در یخچال برای یک روز دیگر.

۸. میوه‌ها را ذخیره کنید.

این دقیقا برعکس خریدن تنقلات و شیرینی است. اگر مجبور هستید چیزی بخورید، حداقل یک میوه انتخاب کنید. میوه‌ها نه‌تنها برای شما سالم‌تر هستند، بلکه شما را سریع‌تر سیر می‌کنند.

۹. برای وعده های غذایی تان سهم بندی داشته باشید و به آن پایبند باشید.

اگر می‌توانید، برای وعده‌های غذایی‌تان تا یک هفته برنامه‌ریزی کنید. غذایی را که باید روزانه بخورید، در ظرف‌های کوچک بسته‌بندی کنید و برای هر روز یکی را بردارید. این‌گونه نه تنها مقدار غذایی را که می‌خورید کنترل می‌کنید، بلکه موفق می‌شوید پس‌انداز کنید تا به بودجه‌بندی‌تان پایبند بمانید. یک تیر و دو نشان!

۱۰. وقتی بخورید که نیاز به خوردن دارید.

آخرین ترفند فریب بدن برای کم خوردن تماما مربوط به نظم ذهنی است. قبل از این‌که یک بسته چیپس سیب‌زمینی یا یک قوطی نوشابه را باز کنید، از خودتان بپرسید: “آیا من واقعا گرسنه‌ام؟ آیا قرار است اجازه بدهم این خوراکی بر من غلبه کند؟” گاهی فقط باید با خودتان مبارزه کنید، اما تا زمانی که نگاه‌تان به خط پایان باشد، همیشه تصمیم درستی خواهیدگرفت.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

همه چیزدرمورد صبحانه،فواید،چه بخوریم،نقش صبحانه …مطالب اجتماعیهمه چیزدرمورد صبحانه،فواید،چه بخوریم،نقش صبحانه درسلامتی ،و… مرجع کامل اطلاعاتبرای لاغر شدن چه غذایی بخوریمدر زمینۀ تغذیه، مرتباً توصیه هایی در مورد صبحانه بیان می‌شوند که ضرورتاً همه مثل هم کشک سنتی بخوریم یا صنعتی؟ خواص کشک خرید بهترین نوع کشکشناخت کشک واقعیآشنایی برای خرید کشکدرست کردن کشک خانگی چگونه لاغر شویم؟ چگونه لاغر شویم برای لاغر شدن کاهش ورزن چه بخوریم تا لاغر شویم راههای لاغر شدن دختر بعد از عمل جراحی چه بخوریم؟پرشین پرشیابعد از عمل جراحی چه بخوریم؟ سلامت تغذیه و رژیم غذائی تغذیه و بیماری ها بعد از چگونه سالم و اصولی لاغر شویم؟، چگونه لاغر شویم آکاچگونه لاغر شویم با ورزشچگونه لاغر شویم به سرعتچگونه لاغر شویم در زمان کمچگونه لاغر چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم …چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟ توسط ملیکا بینا منتشر شده چگونه لاغر شوم که صورتم لاغر نشود؟ عکس …چگونه لاغر شوم که صورتم لاغر نشود؟ عکس سیاوش بنایی یکی از افرادی است که داستان کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان …خبر خوشحال کننده کسانی که قبلا تاتو کرده اند و از فرم یکنواخت و ثابت آن خسته شده اند چگونه می توان کمبود آهن را جبران کرد – سایت …بیماریهای غیر واگیر شایعآهن به عنوان یک ماده غذایی ضروری، وظیفه حمل اکسیژن دربدن را به عهده دارد آهن یکی از چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده برای مهار گرسنگی و اشتها چگونه کمتر غذا بخوریم؟یکی از مشکلات اصلی در مسیر لاغری عدم توانایی کنترل اشتهاست و این راهکار برای کمتر غذا خوردن رژیم درمانی نوین راهکاربرای راهکار برای کمتر غذا خوردن لاغریکاهش وزنچاقیتغذیهرژیم لاغری چگونه بدون رژیم چگونه کمتر غذا بخوریم؟ چیز دانلود مجله اینترنتی چگونه کمتر غذا بخوریم؟ دیدن غذا کافی است تا ما را وادار کند بخواهیم بخوریم، حتی اگر چگونه کمتر غذا بخوریم؟ می توانیم کمتر غذا بخوریم ؟۱ غذا می توانیم کمتر غذا بخوریم ؟۱ غذا می توانیم کمتر غذا بخوریم ؟۱ غذا چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده چگونه کمتر غذا بخوریم؟ ترفند ساده چگونه کارمند استخدام کنیم چگونه چگونه کارمند استخدام کنیم چگونه چگونه کارمند استخدام کنیم چگونه چگونه کمتر غذا بخوریم؟ چگونه کمتر غذا بخوریم؟ اطلاعات جامع و مفید از وب سایت های چگونه کمتر غذا بخوریم؟ اطلاعات جامع و مفید از وب سایت های ایراناطلاعات جامع و مفید از وب چگونه کم بخوریم ولی خودمان را سیر کنیم؟ نیک صالحی چگونهکمبخوریم جویدن بیشتر غذا از آن طریق به مرور زمان اشتهایش کمتر می چگونه کم بخوریم ولی چگونه کمتر غذا بخوریم؟ رسانه تی وی چگونه کمتر غذا بخوریم که بدن‌تان را شرطی کنید تا فکر کند دارد یک بشقاب کامل غذا می چگونه لاغر شویم؟ چگونه لاغر شویم برای پس اولا ما باید غذا بخوریم و ثانیا باید از کمتر از ۳۰۰ میلیون چگونه کمتر غذا بخوریم؟ چگونه کمتر غذا بخوریم که بدن‌تان را شرطی کنید تا فکر کند دارد یک بشقاب کامل غذا می چگونه کمتر غذا بخوریم؟ چگونه کمتر غذا بخوریم دیدن غذا کافی است تا ما را وادار کند بخواهیم بخوریم، حتی اگر واقعا چگونه کمتر غذا بخوریم؟ تیتر یاب چگونهکمترغذابخوریم؟ مطلب با عنوان چگونه کمتر غذا بخوریم؟ از وبسایتهای مرجع دریافت و با درج لینک مستقیم منبع آن

مطلب چگونه کمتر غذا بخوریم؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چگونه کمتر غذا بخوریم؟
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%da%a9%d9%85%d8%aa%d8%b1-%d8%ba%d8%b0%d8%a7-%d8%a8%d8%ae%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%85%d8%9f/


سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

صرفه جویی در مصرف آب در ماشین لباسشویی

   نوشته شده توسط: نویسنده Ž    مفیدستان:

بامداد – صرفه جویی در مصرف آب در ماشین لباسشویی

شما میتوانید در مصرف آب صرفه جویی کنید طوری که وقتی اتومبیل لباسشویی را روشن میکنید اصول زیر را رعایت نمایید. اتومبیل لباسشویی خود را به مدل جدیدتر ارتقا دهید. مدلهای جدیدتر خودرو لباسشویی از نظر مقدار مصرف انرژی و آب به طور کلی کارآمد تر طراحی شده اند. به همین علت، خرید یک مدل جدیدتر به تنهایی میتواند به طور قابل توجهی مصرف آب خانگی شما را کاهش میدهد.

درب جلوها در اولویت
در موقع خرید مدلهای درب جلو را به مدلهای بشکه ای اولویت دهید. به طور کلی میزان مصرف آب مدلهای بشکه ای ۳/۲ اکثر از مدلهای درب جلو هست. با دقت به بهبود در طراحی، این مدل می‌تواند به طور قابل توجهی مصرف آب را کاهش دهد.

لکه های سخت را بشویید
گذشته از شستشوی لباس، لکه های سخت را بشویید. بعضی از لکه ها برای تمیزی به تکنیک خاص نیاز دارند. میتوانید گذشته از شستشو لکه ها را در ظرف لکه بر بیاندازید. برای پاک کردن لکه، آن ها را با دست ماساژ دهید. برای لکه های خیلی سخت، باید لکه بر را با برس روی لباس بمالید. پیش شستشوی لکه ها باعث میشود که لکه ها در دور اول شستشو از بین بروند و به شستشوی چند باره نیازی نیست.

کاملا پر
برای شستشوی لباس ها، لباس شویی را زمانی که کاملا پر شده هست روشن کنید. شستشو با حداکثر حجم لباس باعث صرفه جویی حدود ۱۰،۵۳۴ گالن آب در هر سال میشود. مدلهای جدیدتر اتومبیل لباسشویی تنظیمات خاصی دارد که امکان تعیین مقدار آب مورد بهره گیری را فراهم میکند. بدین ترتیب میتوانید مقدار آب مورد بهره گیری را با دقت به حجم لباس ها تعیین کنید.

شستشوی اضافی، فعلا نه
از چرخه ی شستشوی اضافی بهره گیری نکنید. گاهی خودرو لباس شویی شما گزینش ای برای چرخه ی شستشوی ثانویه و غیر ضروری دارد. در تعداد زیادی از موارد، این انتخاب با عبارت “Extra Rinse” مشخص شده هست. خاموش کردن این گزینش بعد از اتمام هر چرخه ی شستشو مقدار زیادی در آب مصرفی خانواده ی شما صرفه جویی میکند.

گزینش ی شستشوی اضافی شوینده ها را به طور کامل از لباس پاک میکند. در صورت خاموش کردن این انتخاب، کسانی که پوست حساسی دارند دچار خارش و مشکل میشوند. اگر پوست حساسی دارید به جای بهره گیری از گزینش ی شستشوی اضافی از شوینده های ملایم تر و طبیعی بهره گیری کنید.

سوراخ ها
پیش از شستشوی لباس ها لوله های سوراخ را بررسی کنید. در طول زمان، لوله ها و اتصالات لباس شویی میتوانند دچار فرسودگی شوند و نشت کنند. نشت آب از اتصالات باعث مقدار زیادی اتلاف آب می‌شود. هر از گاهی اتصالات و لوله ها را از نظر وجود نشتی بررسی کنید.

منبع : فان بولینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب صرفه جویی در مصرف آب در ماشین لباسشویی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :صرفه جویی در مصرف آب در ماشین لباسشویی
http://mofidestan.ir/%d8%b5%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%ac%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%a2%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c/